Dámská swingová móda

Největší oblibu mezi současnými swingařkami si získaly dva různé styly. První vychází především z americké módy 20. let minulého století. Ten vznikl v období revoluce v oblékání a uvolněné morálky. Tato móda měla svými barvami a doplňky především poutat a pobuřovat okolí. Charakteristické jsou pro ni krátké šaty s třásněmi, odhalená ramena a doplňky v podobě třpytivých čelenek s pery a boa.

Tím druhým je styl obsahující módu z let 1940 až 1950, jenž nabízí mnoho možností, které jsou poměrně snadno napodobitelné pomocí běžně prodávaného retro nebo vintage oblečení. Pokud nejsou šaty a sukně oblíbenou součástí vašeho šatníku, je zde ještě jedna možnost a to vintage šortky nebo kalhoty zkombinované s vhodným topem. Původně dámské kalhoty měli vysoký pas a široké nohavice podle vzoru pánských kalhot. Postupně se však upravoval střih a zkracovali nohavice až do vytvoření nového stylu jejímž hlavním prvkem jsou vysoké šortky do pasu, které jsou velice populární i dnes.


V období po roce 1950 nastali změny především ve střihu, barvách a celkové rozmanitosti šatů. Sukně byla podstatně rozšířena a skládala se z více vrstev. Samostatné sukně tohoto typu byly poté případně kombinovány s těsnějšími topy všelijakých barev a vzorů. Nejoblíbenějšími se stali puntíky a květinové vzory. 

Aby byl electro swingový outfit dokonalý a autentický, je nutné držet se jednoho časového období. Zvolit vhodný účes, šperky a obuv, kterou je nutné ke zbytku oblečení sladit alespoň barevně. Pokuste se především vyvarovat výstřelkům moderní doby, oblečení a doplňkům s velkým logem výrobce.